BUTİK MARDİN TURU

UÇAK

Tur Tarihleri ve Fiyat Bilgileri

TUR TARİHLERİ
OTEL
İki Kişilik Odada Kişibaşı
Üç Kişilik Odada Kişibaşı
Tek Kişilik Oda
Çocuk (02,00 – 11,99 Yaş)
———
3* & 4* Oteller

Tur Programı

1. Gün

İstanbul >Mardin > Kasımiye Medresesi > Eski Mardin 

Mardin hava limanında bizleri karşılayan rehberimiz ile aracımıza geçtikten sonra turumuz başlıyor. İlk olarak sabah kahvaltımızı almak üzere Mardin merkezde serbest zaman veriyoruz.Kahvaltı sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Yapımına Artuklu Dönemi’nde başlanan ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kasım Padişah döneminde 1457-1502 yıllarında tamamlanan bu iki katlı yapının avlusunda rehberlerimizin yapacağı anlatım sonrası fotoğraf çekmek için kısa bir serbest zaman veriyoruz. Bu güzel yapı ile vedalaştıktan sonraki ziyaret noktamız Mardin Eski Şehir Meydanı olacak. Sırasıyla Meryem ana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlköğretim Okulu, PTT binası, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (eski askeriye) Müzesi’ni gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Mardin’de bulunan  otelimizde.

2. Gün

Deyrulzefaran Manastırı >Dara Antik Kenti > Eski Mardin

Gezimizin ikinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile ilk durağımız Deyrulzaferan Manastırı olacak. İsa’dan sonra 5. yüzyılda inşa edilen 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin merkezi olan bu abidevi yapının hikayelerini Süryani rahiplerinden dinleyeceğiz. Ardından belirlenen saatte aracımız ile Dara Antik Kentine hareket edeceğiz. Taş ocakları ve mezarlık gezimiz sonrası Mardin’deki en muhteşem yapılardan birini görmeye gideceğiz. Dara Su Sarnıcı’nın tabanına merdiven ile indikten sonra yapının boyutlarına ve heybetine hayran kalacaksınız. Gezimizi tamamladıktan sonra Mardin Eski Şehir Meydanı’na hareket edeceğiz. Eski Mardin’de verilen serbest öğle yemeği sonrasında Mardin’i keşfetmeye devam edeceğiz. MS 4000’lerden başlatarak onlarca kez farklı kavimler tarafından kuşatılmış, işgal edilmiş ama aynı temellerle korunmuş olan Mardin’de farklı kültürlerin yıllar içinde oluşturduğu mimari sentezi yaya olarak keşfe başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen de dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Gezimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Mardin’de bulunan otelimizde.

3. Gün

Mardin > Midyat > Mor Gabriel Manastırı > Hasankeyf  > Diyarbakır Ulu Cami  > İstanbul

Gezimizin üçüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Midyat’a hareket ediyoruz. Dillere destan telkârilerin imal edildiği ve satıldığı dükkanlarda serbest zaman verdikten sonra “Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevi`ni gezmeye başlıyoruz. Üç katlı konağın taş işçiliği gerçekten büyüleyici. Ama gerçek güzellikler terasa çıktığınızda karşınıza çıkacak. Panoramik Midyat manzarasına doyamayacaksınız. Manzaranın tadını çıkartıp yorgunluk kahvelerimizi içtikten sonra Metropolitlik merkezi ve bölgenin en büyük manastırı olan Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret edeceğiz ardından Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatım sonrası belirlenen saatte bir sonraki durağımız olan Bismil üzerinden Diyarbakır’a olacak. Yol güzergahı üzerinde olan Batman merkezde serbest öğle yemeği molası sonrasında gezimize ilk olarak 5700 m uzunluğunda olan Diyarbakır surlarından başlıyoruz. Panoramik olarak otobüsümüz ile Dağ Kapısı’nı (Harput Kapısı), Urfa Kapısı’nı (Rum veya Halep Kapısı), Mardin Kapısı’nı (Tel Kapı) ve son olarak Yeni Kapı’yı (Sat ya da Dicle) gördükten sonra Diyarbakır Ulu Cami’ye varıyoruz. Yapım tarihi tam olarak bilinmeyen, Anadolu’nun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulu Cami’yi gezmeye başlıyoruz. Müslümanlar tarafından 5. Harem-i Şerif (Mukaddes Mabed) kabul edilen cami gezimizi tamamladıktan sonra yaya olarak Cahit Sıtkı Tarancı’ın evine geliyoruz. Burada ki gezimizi bitirdikten sonra siz değerli misafirlerimizden ayrılmak üzere Diyarbakır Havalimanına hareket ediyoruz..

Ücret ve Hizmet Detayları

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: /  TL / TEK KİŞİLİK ODA TL
Fiyatlarımıza Tüm vergiler Dahildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.

Ödemeler nakit veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.

Fahey Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 20 gün öncesinden katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

Tur esnasında Fahey Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

HEMEN ARA