BUTİK MARDİN TURU

  • Tur Süresi: 3 Gün
  • Konaklama: 2 Gece
  • Ulaşım: Uçak

Tur Tarihleri ve Fiyat Bilgileri

TUR TARİHLERİ
OTEL
İki Kişilik Odada Kişibaşı
Üç Kişilik Odada Kişibaşı
Tek Kişilik Oda
Çocuk (02,00 – 11,99 Yaş)
13 – 15 TEMMUZ
3* & 4* Oteller
14.850 TL
13.900 TL
17.225 TL

Tur Programı

1. Gün

Tam Gün Mardin Turu, Kırklar Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Abdüllatif Cami, Ulu Cami, Abbaralar, Postane Binası

 
Siz Değerli misafirlerimiz ile birlikte belirtilen uçuş ile Mardin Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız Mardin’e iniyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek bir çok din, dil ve ırkın bir arada anlayış içerisinde yaşadığı Mardin’i keşfetmeye başlıyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz turumuzda ilk olarak 569 yılında Süryaniler tarafından yapılmış olan Kırklar Kilisesi’ ni ziyaret ediyoruz. Ardından Cumhuriyet Meydanı’ ndan geçerek Abdüllatif Cami’ne ulaşıyoruz. Ardından Artuklu Dönemi mimari örneklerinden, dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in sembolü olan Ulu Cami ile devam ediyoruz. Caminin görülmesi sonrası Mardin’ in meşhur çarşıları ve Abbara’larını görerek Postane binasında turumuzu noktalayarak sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.
 
 
***Mardin bölgesinde akşam yemeği alınacak restaurantlara rezervasyon yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Restaurant önerileri Genel Bilgiler bölümünde yer almaktadır.
 
2. Gün

Kasımiye Mederesesi, Deyrulzafaran Manastırı, Dara Antik Kenti ( Nekropol Alanı ), Midyat, Mardin

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Mezopotamya Ovasının üstünde kurulu Artuklular döneminde yapımına başlanan ve 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım ibn Cihangir döneminde tamamlanan Kasımiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Medrese ziyaretimizin ardından 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikamet yeri olan; kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş nakışları ile insanın ilgisini çeken Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Güneş Tapınağı, Mezarlık, Kilise ve Teras bölümlerini görüyoruz. Manastır gezimizin ardından Mezopotamya’ nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Dara Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Roma Dönemi’nde, ‘Yeniden Diriliş’ törenlerinin yapıldığı, binlerce mezarın bir arada olduğu henüz yeni ziyarete açılan 1400 yıllık galeri mezarlığı ziyaret ediyoruz. Dara’ dan ayrılıyor ve Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat sokaklarında yürüyüş yapıyor ve telkari çarşısında sizlere alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Mardin’e geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

***Mardin bölgesinde akşam yemeği alınacak restaurantlara rezervasyon yaptırmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Restaurant önerileri Genel Bilgiler bölümünde yer almaktadır.

3. Gün

Diyarbakır, Ulu Cami, Dört Ayaklı Minare, Hasanpaşa Hanı, Surp Giragos Ermeni Kilisesi, 10 Gözlü Köprü

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da ilk olarak Sur İçi’ndeki en önemli yapılardan birisi olan Diyarbakır Ulu Cami’yi ziyaret edeceğiz. Ardından yürüyerek gerçekleştireceğimiz programımızda Anadoluda’ki tek dört ayak üzerine oturtularak yapılmış Dört Ayaklı Minare’yi görerek büyüklüğü ile halen etkileyici olan Surp Giragos Ermeni Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğlen yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası 10 Gözlü Köprü’de vereceğimiz fotoğraf ve dinlenme molası sonrası belirlediğimiz saatte buluşarak Havalimanı’na hareket ediyoruz. Belirtilen uçuş ile İstanbul’a varıyor ve siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.
Tur organizasyonu Setur tarafından gerçekleştirilmektedir.  Tura katılım sağlamak için Nilüfer ÖzdilekPark Avm de yer alan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

HEMEN ARA