Uçaklı Karadeniz Turu

  • Tur Süresi: 5 Gün
  • Konaklama: 4 gece
  • Ulaşım: Uçak
  • Tarih: Temmuz - Ağustos-Ekim

Tur Programı

1. Gün

Kars, Çıldır Gölü, Şeytan Kalesi, Şavşat Yavuzköy

Belirtilen uçuş ile Kars Havalimanı’na varıyor ve aracımıza binerek Çıldır’a hareket ediyoruz. Atalay’ın yerinde alınan yemek sonrası Şeytan Kalesi ziyareti gerçekleştireceğiz. Yürüyüş ile ulaştığımız kalenin bulunduğu konum ve içinde bulunduğu derin Karaçay Vadisi kalenin adını doğrulayan nitelikte. Kale ziyareti sonrası Ardahan üzerinden Şavşat’a hareket edeceğiz. Coğrafyanın ve iklimin değişimini göreceğimiz yol manzaraları sonrasında ulaştığımız Şavşat’ta Yavuzköy’den izleyeceğimiz keyifli manzara sonrası otelimize hareket edeceğiz.
 
Öğlen Yemeği: Atalay’ın yeri. Sarı Balık veya Köfte Menü ( Ekstra )
2. Gün

Şavşat, Şavşat Karagöl, Şirata Gölleri Yürüyüşü, Balık Gölü

Sabah otelde aldığımız kahvaltı ardından programımıza başlayacağız.Öncelikle doğada olacağımız öğlen yemeği atıştırmaklıları için Şavşat merkezde bir mola veriyoruz. Ardından ilk durağımız dokunulmamış doğası ile ülkemizin en güzel doğal değerlerinden birisi olan Şavşat Karagöl olacak. Göl çevresinde yapacağımız kolay yürüyüşümüz sonrasında daha zor bir yürüyüş ile Büyük – Küçük Şirata Gölleri’ni görmek için hareket edeceğiz. Şirata Göllerinden sonra ulaştığımız Balık Gölü ise günün son noktası olacak. Doğa ile geçirdiğimiz tüm günün yorgunluğunu atmak için akşama doğru otele hareket edeceğiz. Not: Şirata Gölleri yürüşü 100 metrelik bir rampa tırmanışı ardından gölleri görerek molalar ile yürüyeceğimiz bir aktivite içerir.
 
Öğlen Yemeği: Doğada atıştırmalık olarak alacağız. ( Ekstra )
3. Gün

Borçka Karagöl – Mençune Şelalesi

Sabah kahvaltı sonrası hareket ederek ilk durağımız olan Borçka Karagöl’e ulaşacağız. Göl çevresinde yaptığımız yürüyüş sonrası hareket ederek Arhavi Mençune Şelalesi bugün yürüyüş yapacağımız doğal güzellik olacak. Burada zamanımızın elvermesine bağlı olarak dileyen misafirlerimiz şelalenin oluşturduğu gölde yüzebilirler. Ardından ise ünlü Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyor ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
 
 
Öğlen Yemeği: Mençune Şelale Restoran / Yöresel Seçenekler ( Hamsili Ekmek, Peynir Tavalama, Muhlama, Alabalık, Köfte vb ) ( Ekstra )
4. Gün

Ayder – Avusor Yaylası – Huser Yaylası

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası hareket ederek 2000 metre üstü Avusor Yaylası’na Ayder üzerinden ulaşacağız. Dileyenlerle birlikte Avusor – Avusor Gölü yürüyüşü yapacağız (Zor Yürüyüş – 3 saat gidiş / 2 saat dönüş). Ardından ise yine minibüsümüz ile hareket ederek Huser Yaylası’na ulaşacağız. Şanslıysak izleyeceğimiz bulut denizi günümüzün son keyfi olacak. Program bitimi sonrası otelimize hareket edeceğiz.
 
Not 1 : Göl yürüyüşü hava koşullarına ve rehberin insiyatifine göre yapılacaktır.
Not 2 : Yürüyüşe gelmek istemeyen misafirler Avusor Yaylası’nda kafede vakit geçirebilirler.
 
Öğlen Yemeği: Avusor Yayla Evi / Yöresel Seçenekler ( Ekstra )
5. Gün

Pokut – Sal Yaylası – Zil Kale –Şimşir Ormanı – Çat Vadisi – Çiçekli Yayla – Köylük Sırtı – Dönüş

Sabah kahvaltısı sonrası son yaylamız olan Pokut Yaylası’na hareket edeceğiz. Pokut Yaylası’nda geçireceğimiz zamandan sonra isteyenler ile birlikte kolay bir yürüyüş ile Sal Yaylası’na ulaşacağız. Foğraf molası sonrası Çat Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yol üzerine Zil Kale ve Şimşir Ormanlarını görerek Çiçekli Yayla’ya ulaşıyoruz. Çiçekli Yayla Köylük Sırtı’ndan aldığımız manzara fotoğrafları sonrası dönüş yoluna geçiyoruz. Trabzon Havalimanı’ndan belirtilen uçuş ile İstanbul Havalinı’na ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimiz ile vedaşılıyoruz.
 
Öğlen Yemeği :       ( Ekstra )

Ücret ve Hizmet Detayları

İki Kişilik Odada Kişibaşı
Üç Kişilik Odada Kişibaşı
Tek Kişilik Oda
Çocuk (02,00 – 11,99 Yaş)
22050,00 TRY
21800,00 TRY
26965,00 TRY

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.

Tur Organizasyonu Setur tarafından gerçekleştirilmektedir.

Fahey Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 20 gün öncesinden katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi 4 gece 5 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

Tur esnasında Fahey Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

HEMEN ARA