Trenli Doğu Anadolu Turu

  • Gün Sayısı 8 gün
  • Konaklama: 5 gece
  • Ulaşım: Tren ve Otobüs
  • Tarih:

Tur Tarihleri ve Fiyat Bilgileri

TUR TARİHLERİ
OTEL
İki Kişilik Odada Kişibaşı
Üç Kişilik Odada Kişibaşı
Tek Kişilik Oda
Çocuk (02,00 – 11,99 Yaş)
———
3* & 4* Oteller
13499 TL
13499 TL
14999

Tur Programı

1. Gün

Diyarbakır, Bitlis, Tatvan, Van, Akdamar, Doğubayazıt, Iğdır, Kars, Ani, Çıldır, Sarıkamış, Palandöken, Erzurum

 

TUR PROGRAMI

1.Gün: (Cumartesi) Cuma gününü Cumartesi gününe bağlayan gece (Cumartesi sabaha karşı) saat 04.00’te belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak Ankara Tren Garına doğru yola çıkıyoruz. Saat 11.10’da hareket edecek olan trenimizde yerlerimizi aldıktan sonra yaklaşık 22 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Gün bitimine kadar tren ile coğrafyamızın güzelliklerini seyrederek ve geçtiğimiz yerler hakkında bilgiler alarak ilerliyoruz. (Tren restoranını gece geç saatlere kadar kullanabilir ve restoranda sunulan çay, kahve, aperatif yiyecek imkanlarını değerlendirebilirsiniz.) Akşam yemeği ve ertesi gün sabah kahvaltısı için rehberimiz sizlere yardımcı olacaktır.

2. Gün

2.Gün: (Pazar) Diyarbakır’a sabah ulaşıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak kahvaltımızı yapıyor ve yorgunluğumuzu atıyoruz. Ardından Tatvan’a doğru hareket ediyoruz. İlk olarak meşhur Malabadi Köprüsü’ne uğruyoruz. Buradan yolumuza devam ediyor Siirt ili Baykan ilçesi Ziyaret beldesinde Veysel Karani Türbesini ziyaret ediyoruz. Bitlis üzerinden Tatvan’a doğru devam ediyor ama öncesinde “Bitlis’te beş minare” türküsü ile akıllara kazınmış Bitlis şehir merkezinde panoramik bir tur yaparak rehberimizden şehrin hikayesini dinliyor ve bilgiler alıyoruz. Akşam Tatvan’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün

3.Gün: (Pazartesi) Otelimizde alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında Akdamar Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Gevaş’ta bizi bekleyen teknemize binerek Akdamar Adası’na geçiyoruz. (Ekstra) Harika fotoğraflar çekebileceğiniz Akdamar Adası’nda meşhur Akdamar Kilisesi gezimizi yapıyor ve daha sonra tekrar aracımıza binerek Van’a doğru hareket ediyoruz. Van Arkeoloji Müzesi gezimizi yaptıktan sonra meşhur Van kedilerini görüyor ve yöresel alışveriş sonrasında şehir merkezinde kısa bir mola veriyoruz. Akşam Van’da bulunan otelimize geçiyoruz.

4. Gün

4.Gün: (Salı) Sabah kahvaltımız sonrasında erkenden otelimizden ayrılıyor ve her mevsim ayır güzellikler sunan fotoğraf karelerinin vazgeçilmezi Muradiye Şelalesi’ne uğruyor ve eşsiz fotoğraflar çekiyoruz. Buradan hareketle rotamızı Doğubayazit’ta bulunan bölgenin tek sarayı İshak Paşa Sarayı’na doğru yol alıyoruz. Tendürek dağlarını aşarak Ağrı Dağı manzarasını yer yer seyrederek Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Yöresel yemek molası sonrasında şehir merkezinde pasajlarda mola veriyoruz. Çok çeşitli ürünlerin sunulduğu pasajlar hakkında rehberimizden ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Sonrasında günü noktalayarak Iğdır üzerinden Kars’ta bulunan otelimize ulaşıyoruz.

5.Gün

5.Gün: (Çarşamba) İlk durağımız Kafkas cephesinde yaşananlar hakkında değerli bilgiler sunan Kanlı Tabya Kafkas Harp Tarihi Müzesi gezimizi yapıyoruz. Fethiye camisi (Aleksandır Nevski Kilisesi) gezilerimiz sonrasında ise kış aylarının vazgeçilmezlerinden donmuş Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Göl üzerinde gezinti yapıyor ve atlı kızaklara binerek birbirinden güzel fotoğraflar çekiyoruz. Göl balığının tadına bakıyor ve Kars şehir merkezine geri dönüyoruz. Kars Kalesi, Ulu cami, Baltık mimarisi ile yapılmış Kars evleri, Kars çayı, Harakani türbesi ve camisi, kümbet camisi (12 havariler kilisesi), kale camisi, Namık Kemal evi, yöresel ürünler alışverişi sonrasında otelimize geçiyoruz. Otelimizde alacak olduğumuz akşam yemeği sonrasında gezilerin ve bölgenin olmazsa olmazlarından meşhur Kafkas Gecesi Eğlencesinde gönlümüzce eğleniyor ve hoş vakitler geçiriyoruz. (Ekstra)

6.Gün

6.Gün: (Perşembe) Sabah otelimizde alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında Ani Antik Kenti ile yeni güne başlıyoruz. Büyük bir alana yayılmış olan antik kentin ayakta kalmış olan yapılarını görüyor ve Ermenistan ile sınırımızı oluşturan arpa çayı ve çevresini tarihi yapıları ile fotoğraflıyoruz. Kars denilince akla gelen yöresel yemeklerden olan Kaz eti, piti, ğıngel gibi yemekleri öğlen yeme fırsatı bulduktan sonra Sarıkamış’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Sarıkamış Şehitliğini ziyaret ediyor ve ardından Sarıkamış kayak merkezinde mola veriyoruz. Çaylarımızı yudumlarken talep eden misafirlerimiz karlı dağlarda telesiyej turu yapabilirler. Sarıkamış’tan ayrılarak Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum’da otelimizde.

7. Gün

7.Gün: (Cuma) Erzurum otelimizde kahvaltının ardından şehir turuna çıkıyoruz. Kongre binası, Erzurum evleri, üç kümbetler, çifte minareli medrese, ulu cami, taş han ve Palandöken kayak merkezinde telesiyej ile zirve keyfi sonrasında meşhur cağ dönerimizi yiyor ve Doğu Ekspresi trenimize binmek üzere Erzurum tren garına geçiyoruz. Ülkemizin eşsiz güzelliklerini görerek tren yolculuğumuza başlıyoruz.

8. Gün

8.Gün: (Cumartesi) Sabah saat 10.00 – 10.30 arasında Ankara’ya varışımız ile birlikte bizleri bekleyen aracımıza geçerek Bursa’ya doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Gerekli molalarımızı vererek saat 16.30 – 17.00 dolaylarında Bursa’ya ulaşıyor ve bu eşsiz turumuzu noktalıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.

Ödemeler nakit veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.

Fahey Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 20 gün öncesinden katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi 7 gece 8 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

Tur esnasında Fahey Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

HEMEN ARA