Kapadokya Turu

Sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın da sayılı harikalarından olan peri bacalarının başkenti olarak bilinen Kapadokya, Türkiye’nin görülmesi gereken destinasyonlarından bir tanesidir. Doğa’nın tamamen cömertliğine tanık olacağımız Kapadokya Turları’nda az zamanda çok yer görme şansını yakalayabilirsiniz. Ihlara Vadisi; Hasan Dağı eteklerinde içerisinde onlarca kiliseyi barındıran bir kanyonda konuşlanmıştır. Bu kanyonda yürürken kafanızı hangi yöne çevirirseniz, ayrı manzara görebilir, rehberimizden ayrı hikayeler dinleyebilirsiniz. 
Göreme Hava Müzesi’nde mağaralara kazılarak yapılmış olan kiliseleri ziyaret edebilir, Paşabağ ve Dervent vadilerinde Kapadokya’nın en belirgin peri bacalarını görebilirsiniz. Ürgüp’ün simgesi haline gelmiş Üç Güzeller Peri Bacaları’nı görmeden Kapadokya turunuzu bitirmemenizi tavsiye ediyoruz. Kapadokya balon turu yaptığınız takdirde Güvercinlik Vadisi’ni kuşbakışı görebilir, güzel atlar diyarı Kapadokya’nın ünlü atlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Kapadokya Turu

  • Gün Sayısı 3 gün
  • Konaklama: 2 gece Signature ote, Seandos Otel vb...
  • Ulaşım: Otobüs veya Minibüs
  • Tarih:

Tur Programı

1. Gün
  1. Gün :BURSA – IHLARA VADİSİ- KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ-UÇHİSAR- KAPADOKYA

Perşembeyi Cumaya bağlayan gece, gününün gece saatlerinde 23.00 ‘da Siz değerli misafirlerimizin rezervasyon esnasında belirttikleri noktalardan alarak hareket ediyoruz. Güzergahımız İnegöl-Eskişehir-Ankara-Şereflikoçhisar üzerinden Tuz Gölü’nü görerek Aksaray Ağaçlı Tesislerinde serbest kahvaltı molası veriyoruz.

Molamız sonrasında muhteşem manzarasıyla Ihlara Vadisi’ni ve buradaki Ağaçlı ve Yılanlı Kiliseleri ziyaret ediyoruz.  Ardından yüzlerce kişinin aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni ziyaret ediyoruz. Serbest öğle yemeği molamızın ardından bölgenin en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesini ve Güvercinlik Vadi’sini ziyaret ediyoruz. Otelimize yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama Kapadokya Signature veya Seandos Hotel’de.

2. Gün
  1. Gün :HACIBEKTAŞ-AVANOS-ÜRGÜP

Sabah 05.00’de dileyen misafirlerimizle Kapadokya’yı muhteşem görüntüsü ile havadan izlemek için balon turu (ekstra). Sabah Kahvaltı sonrası  Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya gezimize başlıyoruz. İlk olarak Anadolu’nun üç sacayağından biri kabul edilen Hacı Bektaş-ı Veli Türbe ve camiini, buradaki Üçler Çeşmesi, Balım Sultan Türbesi, Aslanlı Çeşme, Kahveci Baba Türbesi, Aş Evi, Meydan Evi, Kırklar Meydanı’nı ziyaret ettikten sonra  ONYX taş atölyesine giderek onyx taşının özelliklerini ve işlenişini izliyoruz. Serbest öğle yemeği molamızı vermek için Kızılırmak’ın iki yakasına kurulmuş çanak çömlekleri ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Tarihi Sallanan Köprü’yü gördükten sonra Hitit döneminden günümüze kadar gelen, uzun bir geçmişe sahip el sanatlarından birini devam ettiren, Çanak-Çömlek atölyelerinde çanak çömlek yapımını izliyoruz. Paşabağı Şapkalı Peri Bacaları, Çavuşin Ören Yeri,  çok başlı ve görenin farklı bir şekilde yorumladığı peribacalarının bulunduğu Dervent Vadisi’ni ve Üç Güzeller Peri Bacalarını izliyoruz. Ürgüp ilçe merkezini ve Asmalı Konağı gördükten sonra Otelimize dönüş.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün

GünGÖREME-TUZ GÖLÜ- BURSA

Otelimzde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası “Korama” diye bilinen bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek için hareket ediyoruz. Tüm güzellikleri ile Kapadokya’dan ayrılıyor ve dönüş yolunda Tuz Gölü’nü de ziyaret ederek Ankara, Eskişehir üzerinden Bursa’ya hareket ediyoruz. Gece saatlerinde Bursa’ya ulaşıyoruz. Siz değerli  misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek dileklerimizle, turumuzu sonlandırıyoruz. 

Ücret ve Hizmet Detayları

İki Kişilik Odada Kişibaşı
Üç Kişilik Odada Kişibaşı
Tek Kişilik Oda
Çocuk (02,00 – 11,99 Yaş)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.

Ödemeler nakit veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.

Fahey Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 20 gün öncesinden katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi 1 gece 2 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

Tur esnasında Fahey Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

HEMEN ARA