Karadeniz Turu

KARADENİZ TURU

  • Gün Sayısı 6 gün
  • Konaklama 5 Gece
  • Ulaşım Otobüs
Tur Tarihleri

Tur Programı

1. Gün

Bursa’dan 22:00 da hareket.

Siz saygıdeğer misafirlerimiz ile buluşma noktalarımızda gece saat 22:00 da buluşarak, yaklaşık 8 saat sürecek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1.Gün: Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon

Sabah Samsun da alacağımız kahvaltı sonrasında Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde ayak bastığı Samsun’da tarihi liman bölgesini geziyoruz. Tütün İskelesi gezimizi yapıyor ve Samsun şehrinin simgesi haline gelen Atatürk Heykeli önünde hatıra fotoğrafı ve Bandırma Vapuru gezimiz sonrasında Ordu’ya hareket ediyoruz. Ordu denilince ilk akla gelen Boztepe’ye teleferik ile bol manzaralı harika bir yolculuk yapıyoruz. Burada serbest vakit veriyor sonra Giresun üzerinden Trabzon’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün

2.Gün: Trabzon, Uzungöl, Yaylalar

Kahvaltımızı yaptıktan sonra bir doğa harikası Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Uzungöl’e varışımız ile birlikte bu doğa harikasını daha güzel bir noktadan görmek ve ilk yayla keyfi ve keşfi için minibüslerle seyir alanına ve Karaster yaylasına çıkıyoruz. (Ekstra) Bu noktadan muhteşem Uzungöl fotoğrafları çekebilir çaylarınızı yudumlayabilirsiniz. Ayrıca Karadeniz’in yaylaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha sonra tekrar gelecek olduğumuz Uzungöl kenarında serbest vakit veriyoruz. Karadeniz demek çay demek olduğundan bu enfes lezzeti bizlere sunan fabrikalardan birinde çayın yapılışı hakkında bilgiler alıyoruz. Çaylarımızı yudumlayıp alışverişlerimizi yaptıktan sonra meşhur Sürmene bıçağını da yerinde tanıyor ve isteyen misafirlerimizin alışverişleri sonrasında Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize’de bulunan otelimizde akşam yemeği ve konaklama için mola veriyoruz.

3.Gün

3.Gün: Ayder, Zilkale, Fırtına Deresi, Hopa

Günün ilk ışıkları ile birlikte kahvaltı sonrasında Ayder Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. Gelintülü Şelalesi ve serbest zaman sonrasında Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslere binerek harika bir yolculuğa çıkıyoruz. (Ekstra) Bu yolculuk ile dizilere konu olan Şenyuva Köprüsü, geçmişten bugünlere akıl almaz bir noktada yer alan ve halen ayakta duran Zilkale’yi ve doğa içerisinde eşsiz bir şelale yükseklerden dökülen Palovit şelalesi gezimizi yapıyor ve daha sonra turumuzu bitirdikten sonra Fırtına Deresi’nde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz rafting, zipline veya dev salıncak heyecanına katılabilirler. Akşam konaklamamız Hopa’da otelimizde.

4.Gün

4.Gün: Batum

Kahvaltı yaptıktan hemen sonra Hopa sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Giriş işlemlerinden sonra aracımıza binerek Batum gezimize başlıyoruz. Tarihi Orta Cami, Tiyatro, Medea Heykeli, Batum Limanı, Ali ve Nino Heykeli, Dönme Dolap, Avrupa Meydanı, Çaça Kulesi ve serbest zaman sonrasında gezimizi bitiriyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Geçiş işlemlerinden sonra tekrar Hopa’da bulunan otelimizde konaklıyoruz.

5.Gün

5.Gün: Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü Sümela

Kahvaltımızı yaptıktan hemen sonra vakit kaybetmeden Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Bugün programımız ülkemizde bulunan üç önemli Ayasofya’dan birisi olan Trabzon Ayasofya’sı ile başlayacak. Ayasofya’yı rehberimiz eşliğinde gezip daha sonra Atatürk Köşkü’ne doğru çıkıyoruz. Buradan vakitlice ayrılarak Sümela Manastırına doğru yol alıyoruz. Milli parka varışımız sonrası önce kısa mesafede minibüsleri (ekstra) kullanıyor daha sonra kısa ve keyifli bir patika yol yürüyüşü yaparak meşhur Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Sonrasında otelimize geçiyor ve istirahat ediyoruz.

6.Gün

6.Gün: Amasya

Bugün sabah artık sahilden ayrılıyor ve Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Elması ile meşhur Amasya’da Ferhat ile Şirin Su Kanalı, Yeşilırmak Nehri kenarına kurulu Tarihi Yalı Boyu Evleri, Kral Kaya Mezarları, Şehzadeler Müzesi, İkinci Bayezid Külliyesi, Amasya Arkeoloji Müzesi gezilerimizi yapıyor serbest vakit veriyor ve gezimizi noktalayıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Ücret ve Hizmet Detayları

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: / — TL / TEK KİŞİLİK ODA +– TL.
Fiyatlarımıza Tüm vergiler Dahildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.

Ödemeler nakit veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.

Fahey Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 5 gün öncesinden katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi 5 gece 6  gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

Tur esnasında Fahey Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

HEMEN ARA