Edirne Çanakkale Turu

Osmanlı’ya başkentlik yapmanın bakiyelerini günümüze kadar taşıyan ve namını Sultanlar Şehri olarak yaymış Edirne’nin muhteşem tarihi yapılarını keşfedeceğiniz ve lezzetli tava ciğerinin tadına varacağınız, Aynı zamanda Çanakkale’nin ruhunu da hissedebileceğiniz muhteşem kültürel bir tura davetlisiniz.

Edirne Çanakkale Turu

1 GECE 2 GÜN

Otobüs veya Minibüs

 

Tur Tarihleri

Tur Programı

1. Gün
Bursa – Edirne- Pazarkule Sınır Kapısı- Meriç Köprüsü-Lozan Anıtı- Balkan Savaşı Müzesi- II. Bayezid Külliyesi- Şükrü Paşa Anıtı- Selimiye Camii- Üç Şerefeli Camii
Misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra  sabah 07:00 civarı Edirne’ye ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı yaparak Yunanistan’la sınır kapımız olan Pazarkule Sınır Kapısı’na geçiyoruz. Sınır kapısında verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Lozan Barış Antlaşmasıyla Türkiye topraklarına katılan Karaağaç semtinin tarihi yolu üzerinde bulunan Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı ve Tren İstasyonu gezilerinden sonra Balkan Savaşı sırasında Sarayiçi’nde aç susuz bırakılarak ölen 20 bin askerimizin anısına yapılmış Balkan Savaşı Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Saray kalıntıları ve tarihi Kırkpınar Er Meydanının ardından 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği II.Bayazid Külliyesi Sağlık Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Edirne’nin kahraman savunucusu Şükrü Paşa adına yaptırılan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi’ni ziyaret edip Edirne’nin eşsiz lezzeti Tava Ciğeri eşliğinde öğlen yemeğimizi alıyoruz.
Öğlen yemeği sonrası Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim” dediği Selimiye Camii, kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii ve yazılarıyla ünlü Eski Camii ziyaret ediyoruz. Cami gezilerimizi tamamladıktan sonra verilen alışveriş molasında Edirne’nin ünlü deva-i misk tatlısı, badem ezmesi, Edirne peyniri, Edirne’nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, yöresel meyve sabunları alabilirsiniz. Bura da geçirdiğimiz güzel vakit sonrası otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.
2. Gün
Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan; Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Sargı Yeri Şehitliği, 1915 Hilali Ahmer Hastane (Müzesi) Sergisi, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ertugrul Koyu, Yahya Çavuş ve 26. Alay Şehitliği, Anzak Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlısırt Tünel Savaşları Bölgesi, 57. Piyade Alayı Şehitliği, Cokbayırı Troya Antik Kent Müzesi.
Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Kilit bahir kalesi, namazgâh tabyaları, Seyit onbaşı heykeli, Soğanlı Dere ve Sahin dere şehitlikleri (Şahin Dere de durulur) Şehitler Abidesi yanındaki meçhul asker kabri yabancı askerlerin mezarı ve anıtları ( panoramik ) Seddülbahir İngiliz çıkarma noktaları ve Kahraman Yahya Çavuş ve askerlerinin şehitliği ve anıtı yer alıyor. Gezimize öğlen yemeği için ara veriyoruz. Alçıtepe köyünde öğle yemeği (ekstra) Dileyenler Salim Mutlu Özel Harp Anılar Koleksiyonu Müzesine girebilir (ekstra) Öğlen yemeği sonrası Mehmetçiğe Saygı Anıtı için kısa fotoğraf molası için duruyoruz (Yoğun donemde durulamaz panoramik olur, park sıkıntısı vb.) Gezimize 57.Alay Şehitliği ziyareti Conkbayiri bolgesi gercek siperlere girme imkani ve burada Mustafa Kemal Atatürk’ün 25 Nisan 1915 günü kara muharebelerine başladığı 261 rakımlı tepe, Conkbayırı Mehmetçik zafer kitabeleri, Atatürk’ün saatine misket kurşununun çarptığı yer, Yeni Zelanda anıtı, Atatürkten sonra Anafartalar grup komutanı olan Fevzi Çakmak’ın kardeşi Şehit Üst.Nazif Çakmak’ın mezarı sonrası Saat 15:30 – 16:00 saatleri arasında  dönüş yoluna geçiyoruz.

Ücret ve Hizmet Detayları

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: /  TL / TEK KİŞİLİK ODA — TL
Fiyatlarımıza Tüm vergiler Dahildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.

Ödemeler nakit veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.

Fahey Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 20 gün öncesinden katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi 1 gece 2  gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

Tur esnasında Fahey Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

HEMEN ARA