İstanbul Turları

İstanbul Turları

Otobüs veya Minibüs

1.Tur

📍 Kız Kulesi (Açıldı)
📍 Yerebatan sarnıcı
📍 Yeni açılan odalarıyla Topkapı Sarayı
📍 Arkeoloji Müzesi
📍 Küçük Ayasofya

2.Tur

📍 Büyük Çamlıca Camii
📍 Süleymaniye Camii
📍 Aziz Mahmud Hüdayi Cami ve Türbesi
📍 Eyüp Sultan Camii ve Türbesi
📍 Fatih Camii
📍 Sultan Ahmet Camii ve Meydanı
📍 Ayasofya Camii

Tur Tarihleri

Tur Programı

1. Gün

 

İstanbul Camileri Turu

 Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Büyük Çamlıca Camii, Fatih Camii, Sultan Ahmet Camii ve Meydanı, Ayasofya Camii. Süleymaniye Camii.

 Sabah saat 07:00 belirtilen noktalardan hareket ederek İstanbul için yola çıkıyoruz.  İlk olarak Türkiye’nin en büyük camisi olma özelliğini taşıyan Büyük Çamlıca Cami’sini ziyaret ediyoruz. Ardından Süleymaniye Camii’ni ziyaret edip Rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Ardından Eyüp Sultan Cami’ne doğru hareket ediyoruz, Mekke’ye gelerek İslamiyet’i ilk kabul eden ve Hz. Muhammed’in bayraktarlığını yapan Halit Bin Zeyd (Hz. Eyüp) bulunduğu Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılan Fatih Cami’ni ziyaret ediyor, sonra Sultanahmet’e geçiyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Rehberimizin belirttiği vakitte toplanarak Ayasofya ve 17.Yüzyılın iki önemli eserinden biri olan Sultanahmet Cami’ni görüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında dönüş için tekrar aracımıza geçiyor Bursa’ya doğru hareket ediyoruz.

Tur Programı - Kız Kulesi

1. Gün

 

İstanbul Turu

Kız KulesiAçıldı), Yerebatan sarnıcı, Yeni açılan odalarıyla Topkapı Sarayı,  Arkeoloji Müzesi, Küçük Ayasofya

 Sabah saat 07:00 belirtilen noktalardan hareket ederek İstanbul için yola çıkıyoruz. Ilk olarak Restorasyonu yeni tamamlanan  Kız Kulesine doğru hareket ediyoruz. Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde Kız Kulesinin mimarisi ve yapılış tarihi ile ilgili bilgiler ediniyor ve ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada ki kafe eve restoranlardan faydalanabilirler. Rehberimizin verdiği süreyi dikkate alarak tekrar toplanıp Kız kulesinden ayrılıyoruz. Buradan hareketle Yeni açılan odalarıyla Topkapı Sarayını ziyaret ediyoruz. Bura da rehberimizin değerli anlatımlarını dinledikten sonra Arkeoloji müzesine doğru ilerliyoruz. Arkeoloji müzesinde bulunan birbirinden değerli tarihi eserleri gördükten sonra öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin bize verdiği vakitte tekrar toplanıp etkileyici bir yapı olan yerebatan sarnıcını ziyaret ediyoruz. Ardından küçük Ayasofya ziyaretimizi gerçekleştiriyor Bursa’ya dönüş için hareket ediyoruz.

Ücret ve Hizmet Detayları

KİŞİBAŞI: /   
 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.

Ödemeler nakit veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.

Fahey Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 5 gün öncesinden katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi – gece –  gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

Tur esnasında Fahey Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

HEMEN ARA