Konya Mevlana Turu

Konya Şeb-i Arus Turu

  • Gün Sayısı 2 gün
  • Konaklama: 1 Gece Yarım Pansiyon Şehir Otelleri.
  • Ulaşım: Otobüs veya Minibüs
  • Tarih: 8 Aralık
Tur Tarihleri

🔸

Tur Programı

1. Gün

1.Gün

Kyoto Japon Parkı-Yeşil Kubbe -Mevlana Türbesi – Şems-i Tebriz Türbesi -Karatay Medresesi – Alaaddin Tepesi –

Siz saygıdeğer misafirlerimiz ile buluşma noktalarımızda gece saat 01:00 da buluşarak, yaklaşık 7 saat sürecek gece yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 7 saatlik yolculuğumuz sonrasında Konya’ya ulaşıyor, sabah kahvaltı Konya Belediyesi ve Japon Kyoto Belediyesinin kardeş şehir anlaşması sonucu Japonların yaptığı Kyoto Japon Parkının mistik manzarası eşliğinde kahvaltı yapıyoruz. Burada enfes manzara eşliğinde Kahvaltı sonrasında da kahvelerinizi içebilirsiniz. Kahvaltı sonrasında, ilk olarak 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda),Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled’in bulunduğu Mevlana Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Mevlana-yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-İ Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben, Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile hocası Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri Karatay medresesi Çini eserler müzesini ziyaret ediyoruz. Buradan hareketle,Alaaddin Keykubat’ın tamamladığı Alaaddin Tepesi üzerindeki Alaaddin Camiini ziyaret ediyor, Öğlen yemeği için yöresel yemekler yiyebileceğimiz restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimiz aldıktan sonra  Konya merkezde yer alan 42 katlı Konya’nın en yüksek binası olan Kule Site’ye çıkıyor Konya’nın kuşbakışı manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Burada geçireceğimiz serbest zaman sonrasında Otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelde alınan akşam yemeğinden sonra merkezde dolaşabilir ve alışveriş yapabilir.

2. Gün

2.Gün

Sille- Meram Bağları – Tropikal Kelebek Bahçesi- Bursa

Sabah erken saatlerde Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı ardından, Konya merkeze yakın ama farklı bir dokuya sahip, tarihi yapılarla dolu SİLLE KÖYÜ’ne geçiyoruz. Aya Helena Kilisesini ziyaret ettikten sonra Sille çayı kıyısında yürüyüş yaparak köy meydanına geçiyor aracımıza binerek, MERAM BAĞLARI’nda Tavus Baba Türbesini ziyaret ediyoruz. Ardından Selçuk’da bulunan iç anadolu bölgesinin ilk ekolojik sistem üzerine kurulmuş olan Konya Tropikal Kelebekler Bahçesine doğru hareket ediyoruz. Bahçeye girdiğiniz zaman binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu büyüleyici bir atmosfer ile karşılaşacaksınız. Burada geçireceğimiz keyifli bir vakit ardından Bursa’mıza doğru hareket ediyoruz.

Ücret ve Hizmet Detayları

KİŞİBAŞI: / — / 
Fiyatlarımıza Tüm vergiler Dahildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. (15p) Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.

Ödemeler nakit veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.

Fahey Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 20 gün öncesinden katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi 1 gece 2  gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

Tur esnasında Fahey Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

HEMEN ARA