Datça - Marmaris Turu

Datça-Marmaris Turu

  • Gün Sayısı 3 gün
  • Konaklama: 2 gece
  • Ulaşım: Otobüs veya Minibüs (VİP)
  • Tarih:

Tur Programı

1. Gün

HAREKET

Siz saygıdeğer misafirlerimiz ile buluşma noktalarımızda gece saat 02:00 da buluşarak, yaklaşık 6 saat sürecek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1.Gün

Yapacağımız gece yolculuğu sonrasında Sabah saat 08:00 da Marmaris’e varıyoruz. Burada birçok televizyon dizisine ev sahipliği yapmış, ismi gibi kendi de oldukça güzel olan Güzel Köyü ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zaman Kahvaltı yapmamız ve köyü dolaşmamız için yeterli olacaktır. Rehberimizin belirttiği vakitte tekrar toplanıp aracımıza geçiyor ve meşhur ormancı türküsünün hikayesini rehberibimizden dinleyerek Belen Kahvesini ziyaret ediyoruz. Burada ormancı türküsünün hikayesini ve müziğini dinleyerek Kahvelerimizi yudumluyoruz. Geçirdiğimiz keyifli vakit sonrasında tekrar aracımıza binerek, inci gibi ard arda dizilmiş koyları, gökyüzünü kıskandıracak mavilikteki denizi görerek, çam ormanları içerisinde ilerleyerek Gökova körfezi üzerinden flora zengini Akyaka’ya ulaşıyoruz. Fauna ve Florası ile Türkiye’nin en zengin çayı olan Azmakbaşı Çayı’ndan teknemize binerek akvaryum misali yapacağımız yolculuğumuza başlıyoruz. Ardından doğal klimali bir otamı olan Azmak çayı kenarında ya da dileyen misafirlerimiz için Gökova körfezinde yüzme molası için serbest zamanı veriyoruz. Vermiş olduğumuz serbest zaman sonrasında okaliptüs ağaçları ile sarılı Aşıklar Yolunda mola veriyoruz ve keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gezintimizin ardından Marmarise ulaşıyoruz. Marinada verilen serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz denizin tadını çıkarabilir, dileyen misafirlerimiz ise dinlenebilirler. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

2. Gün

Sabah Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrasında Knidos Antik kentini ziyarete gidiyoruz. Burada Rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve fotoğraflar çekiliyoruz.  Burada geçireceğimiz vakit sonrasında  Eski Datça’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde Kızlan mevkiindeki Tarihi Yel Değirmenleri (Panoramik) gördükten sonra kültürel değerlerini halen korumakta olan Hızırşah Köyüne hareket ediyoruz. Köyün girişinde bulunan Beylikler Döneminden kalmış olan Tarihi Camii ziyaret ettikten sonra eski okul binasında kurulan ipek dokuma atölyesini ziyaret ederek dokumalar hakkında bilgi alıyoruz. Köylü bayanlarımızın dokuduğu ve başka yerde bulamayacağınız ipek dokuma ve el işlerini alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından, adı Can YÜCEL ile özleşmiş Eski Datça’ya varıyoruz. Eski Datça’da Taş Binalar arasında yürürken Can YÜCEL’İN evini de görüyoruz. Köy kahvesinde kahve molamızın Molamızın ardından Yeni Datça’ya gidiyoruz. Çeşitli etkinliklerle geçireceğimiz keyifli vakitin ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

3. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında efsanesiyle birlikte manzarasına da şaşıracağınız Kızkumu’ na yola çıkıyoruz. İki yaka arasında adeta sualtı köprüsü vazifesi gören kızılkumlarda yürüyerek karşı kıyıya ulaşabiliyorsunuz. Buradan sonraki durağımız son zamanların popüler tatil beldelerinden Selimiye olacak. Ardından tepelerin arasına gizlenmiş yemyeşil doğası ve portakal ağaçlarıyla bizleri karşılayacak olan Bozburun’ a geçiyor, burada vereceğimiz serbest zaman ardından Bursa’ya yola çıkıyoruz. Verilen molalarla beraber turumuzu sonlandırıyoruz.

Ücret ve Hizmet Detayları

İki Kişilik Odada Kişibaşı
Üç Kişilik Odada Kişibaşı
Tek Kişilik Oda
Çocuk (02,00 – 11,99 Yaş)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Genel Şartlar

Turumuz yeterli sayı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, veya Otobüs olarak değişmektedir.

Ödemeler nakit veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir.

Fahey Tour öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 20 gün öncesinden katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

Tur esnasında Fahey Tour sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

HEMEN ARA